Blog

plisé pro zimní zahrady

Vnitřní stínění zimních zahrad

Každý, kdo si nechá zasklít terasu nebo si pořídí zimní zahradu, dříve nebo později stojí před rozhodnutím, jakým způsobem ji zastínit. Jednak potřebujete korigovat intenzitu slunečního svitu kvůli pěstovaným rostlinám, a pak také brzy začnete řešit dostatek soukromí.

Díky optimálnímu stínění zimní zahrady dosáhnete obojího, takže i nejparnější letní dny přežijete v komfortním klimatu a v pohodlí, jaké tyto prostory nabízí. Stačí si jen správně vybrat.

plisé pro zimní zahrady

Obecně máte při výběru několik možností: pokud jde o varianty vnitřního stínění, můžete zvolit žaluzie, klasické rolety nebo skládané rolety, tzv. plisé. Každá z nich má svoje výhody, přesto se zdá, že moderní řešení plisé rolet ve srovnání vítězí.

Objevte výhody skládané rolety plisé

Revoluční metoda stínění interiérů skládáním rolety namísto běžného navíjení učaruje každého svou jednoduchostí. Látka natažená mezi horním a spodním hliníkovým nosičem se v případě potřeby skládá na způsob harmoniky. Shrnovat ji můžete shora i ve spodní části, takže snadno docílíte zastínění přesně tam, kde ho potřebujete, aniž byste se zbytečně připravovali o světlo.

stínění zamni zahrady

Plisé rolety jsou řešením pro atypické interiéry. Mohou být vyrobeny v různých tvarech a provedeních – například ve tvaru trojúhelníku, šestiúhelníku, lichoběžníku či dokonce do oblouku. Žádná jiná stínící technika není tak variabilní, ani pokud jde o tvar ani v barevnosti a vzorech. Můžete také klidně zkombinovat dvě a více barev nebo vzorů a zcela přizpůsobit interiér zimní zahrady svému vkusu. Plisé se tak kromě jiného stane skvělou dekorací.

Montáž i ovládání plisé rolet je velmi snadné a stejně variabilní, takže se zcela přizpůsobí potřebám majitele. Montovat se dají do zasklívací lišty, okenního křídla, do ostění, případně podle vlastního specifického požadavku. Ovládat rolety pak můžete ručním madélkem, šňůrkou, řetízkem i elektromotorkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *