Blog

Látkové rolety do oken

Jaké látkové rolety do oken si vybrat

Látkové rolety do oken dokážou zcela proměnit vzhled místnosti. Mohou vytvořit moderní nebo tradiční atmosféru a dotvořit celkový vzhled vašeho domova. Látkové rolety mají bohatou historii. Obstály ve zkoušce času a vyvíjejí se podle našich potřeb a současných trendů. Látkové rolety jsou dodnes nejoblíbenější pro zastínění oken.

Látkové rolety a jejich historie

Stručná historie látkových rolet

Látkové rolety existují tisíce let. Samozřejmě dnes vypadají výrazně jinak než jejich dávní předchůdci. Látka se kdysi používala ve starověkém Egyptě k zakrytí oken a dveří chatrčí jako forma hrubé klimatizace. Vítr foukal přes pruhy mokré látky, která poskytovala úlevu v intenzivním pouštním vedru.

Postupem času se vnitřní látkové rolety vyvinuly do několika designů. Stínidla oken byla kdysi na počátku devatenáctého století namalována v extravagantním a romantickém umění. Pozdější ozdobné okraje a vzory šablon zdobily látkové rolety v amerických domácnostech.

Dnes je nejoblíbenějším typem látkových okenních rolet na zakázku římské rolety. K dispozici je tolik stylů římských rolet a typů látek. Vše záleží na vašem stylu zdobení. Látkové rolety na míru se v průběhu let vyvíjely. Žaluzie a rolety mohou vypadat moderně, klasicky i tradičně. Bez ohledu na to, co váš domov potřebuje, se skvělým látkovým okenním stíněním nebo roletou neuděláte chybu.

látkové rolety ve velkém prosklení

Proč používat látkové rolety na zastínění oken

Přemýšleli jste někdy o všestrannosti látky? Kromě okenních rolet a žaluzií je zde několik příkladů toho, na co se látky používají každý den:

  • Nábytek – židle, sedací soupravy, sedáky u oken.
  • Dekorace – tapisérie, čela postele na zakázku a polštáře na rozkládací pohovku.
  • Oblečení – udržuje nás v teple a chrání nás před sluncem.
  • Soukromí – záclony a závěsy.
  • Manipulace se světlem – stínidla, světelné boxy fotografů.

Zastínit okna látkou možná není nový koncept, ale i dnes je vhodné a žádoucí. Důvod, proč si lidé stále zdobí okna látkovými roletami, je ten, že jsou tak všestranné a krásné.

kvalitní látkové rolety na okna

Římské rolety jsou nejuniverzálnější látkové rolety

Římské rolety mají čistý vzhled bez odhalených zadních šňůr. Vyberte si z plných nebo plochých skladů a rolovacích nebo stohovacích stylů. Jsou k dispozici ve stovkách barev s látkami, jako je hedvábí, len a bavlněné směsi. Světlo filtrující látky a látky zatemňující místnosti lze kombinovat v jediném odstínu s možností  je k dispozici pro mnoho různých okenních clon, aby vám poskytl úplnou kontrolu světla v celém vašem domě.

Pro tradičnější styl nehledejte nic jiného než římské látkové rolety. Dostupné ve více než 250 látkách a čtyřech krásných stylech. Přidejte ozdoby, jako jsou pásky, lemy a podšívky, abyste dodali designu další osobní odlesky. Když sladíte své tradiční látkové rolety s vybavením vašeho domova, nabízí se nekonečné možnosti pro zdobení vašeho domova.

detail šedé římské rolety

Pružinové rolety na míru

Kolekce samonavíjecích rolet pružinových nabízí rodičům klid, protože neexistují žádné smyčkové šňůry ani nebezpečí, které by zajistily bezpečnost dětí za dostupnou cenu. Jedná se o perfektní pružinové rolety pro dětské pokoje a školky. Pro domácnosti s domácími mazlíčky, kteří si rádi hrají s provázky, se můžete dokonce rozhodnout, že nebudete muset zatahovat ozdobně a jednoduše zatáhnete za základnu rolety.

Pružinový mechanismus s pomalým náběhem, který používáme na našich roletách, je nejpropracovanějším a nejspolehlivějším pružinovým systémem, jaký na trhu máme. Jejich instalace je stejně snadná jako roleta na řetízek a ještě snadněji se ovládají.

Největší předností tohoto systému je pro nás jeho jednoduchost, protože mechanismus zapadá do držáků pouze jedním způsobem, takže jej nemůžete nainstalovat špatně. Odtud můžete nastavit velikost napětí na pružině, abyste upravili rychlost, kterou se zvedá zpět, aby vyhovovala vašim potřebám.

Samonavíjecí rolety pružinové

Jak fungují pružinové rolety do oken?

Uvnitř rolety je pružinový mechanismus, který udržuje napětí na látce. V tomto mechanismu je několik kuličkových ložisek, která při ovládání rolety zapadnou do drážek. V důsledku toho můžete roletu stáhnout a zastavit každých pár cm, jak si přejete. Když budete chtít roletu vyzvednout, jednoduše znovu zatáhněte za základnu rolety a naveďte ji zpět nahoru. Pružinová roleta nabízí klasické i moderní provedení.

Látkové rolety do plastových oken

Látkové rolety do plastových oken

Moderní plastová okna, často vybavená ventilačními otvory, jsou standardem mnoha moderních domů a bytů. Látkové rolety pro plastová okna proto musí splňovat specifické požadavky. Jednou z nich je možnost instalovat látkové rolety bez vrtání otvorů, díky čemuž je instalace jednoduchá a rychlá.

Jedním z nejinovativnějších řešení dostupných v našem obchodě jsou kazetové rolety . Díky mechanismu kazetových řetízků zajišťují plynulou regulaci slunečního záření a zároveň jsou mimořádně estetické. V kombinaci s větracími otvory tvoří ideální řešení pro moderní prostory.

Bez ohledu na výběr konkrétního modelu je vhodné připomenout, že vnitřní předokenní rolety hrají důležitou roli při regulaci teploty a slunečního záření do místnosti. Proto je tak důležité vybrat je vhodně, což vám umožní užívat si pohodlí a estetiku po mnoho let. V našem obchodě naleznete široký sortiment římských rolet, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *