Blog

elektrické rolety vnitřní a venkovní

Vnitřní a venkovní elektrické rolety: Elegance v kombinaci s efektivním zastíněním

Dostatek stínu je především v horkém létě nesmírně důležitý. Vyřešit elegantní stínění dnes naštěstí není složité. Zapomeňte na doby minulé, kdy fakticky existovaly pouze klasické vnitřní pevné látkové rolety se šňůrkou anebo standardní hliníkové žaluzie! Současné vnitřní i venkovní stínící systémy jsou vzhledově elegantní a z pohledu obsluhy maximálně nenáročné. Podívejme se tedy jak na vnitřní, tak i venkovní rolety podrobněji.

Venkovní elektrické rolety

Jestliže aktuálně stavíte nový dům, anebo komplexněji rekonstruujete stávající bydlení, měl by vás projektant upozornit mimo jiné také na venkovní rolety. Bez problémů je zakomponujete do projektu a budou nedílnou součástí prostoru před klasickými či francouzskými dveřmi a okny. Jestliže se vše na přítomnost elektrických rolet připraví dopředu při stavbě, nebude již nutné následně do hotového doku zasahovat. Dodatečná montáž je poté zbytečně drahá. Venkovní rolety jednak nepropustí světlo a jednak izolují. V létě nepustí dovnitř teplo a v zimě naopak nehrozí jeho masivní úniky z interiéru.

venkovní elektrické rolety

 

Vnitřní rolety na elektrický pohon

Výborné jsou i vnitřní elektrické rolety. Na rozdíl od těch venkovních není jejich dodatečné namontování tolik nákladné. O pohodlné ovládání nemusíte mít strach. Jen počítejte s tím, že elektřinu budete muset vést zdí, takže mírné bourací práce budou nezbytné. To ovšem neplatí o bateriovém provedení. Je sice nákladnější, nicméně jakékoli další práce odpadají a vy budete moci pohodlně rolety ovládat dálkově. Bateriové motory RTQ jsou podobně jako klasické elektromotory RTS maximálně spolehlivé.

vnitřní elektrické rolety

 

Značkový motor jako základ

Ať už volíte jakékoli motorické provedení rolet, určitě si pořiďte značkový motor. Naším tipem jsou modely značky Somfy. Optimální jsou jak pro montáž s klasickým dálkovým ovládáním, tak s tlačítky na zdi. Vztahuje se k nim navíc záruka v době trvání 5 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *